Rusya 300 kişilik askeri personeli Çeçenya’dan Suriye’ye sevk etti

Rusya, Suriye -Türkiye sınırındaki 30 kilometrelik bir alanda özel görevler yürütmeleri için Çeçenya’dan 300 askeri polis görevlendirdi. İlgili açıklamayı bugün Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı yayınladı.

Açıklamada, “Çeçen Cumhuriyeti’nde görev yapan Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetlerinin yaklaşık 300 askeri personeli, özel görevler yapmak üzere Suriye Arap Cumhuriyeti’ne vardı”. denildi. Raporda, askerlerin Kuzey Osetya’daki havaalanından havalandığı belirtiliyor.

Ayrıca, 20’den fazla Tiger ve Typhoon-U zırhlı araç, Rostov Bölgesi ve Krasnodar Bölgesi’ndeki hava limanlarından Hmeymim hava üssüne transfer edilecek.

Savunma Bakanlığı, askeri personelin, Vladikavkaz’daki Askeri Polis Merkezinde eğitildiğini söyledi. İlk askeri polis grubu 23 Ekim’de Suriye’ye ulaştı, aynı gün Suriye -Türkiye sınırına yakın 30 kilometrelik alanda görev yapmaya başladılar.

Kaynak: Tass


Yorumlar
  1. ANzor

    De–aşın, rusun, iblit(s)in safında kendilerinin olmayan bir savaşta canlarının değerini bilemeyen Çeçenler…. yazık çok yazık… Kafkasyalılar bu kadar kolay kandırılmamalı… Kendilerinin olmayan hiçbir dava içinde atıl kurt denildiğinde atılmamalı… KARTAL olduklarının farkına varmalı….