Putin’den Nurmagomedov’a tebrik ziyareti

Putin, ABD’li rakibini mağlup eden Nurmagomedov’u tebrik etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’li karma dövüş sanatçısı Dustin Poirier’i mağlup eden Dağıstanlı sporcu Khabib Nurmagomedov’u Mahaçkala Havalimanı’nda tebrik etti.

ABD’li karma dövüş sanatçısı Dustin Poirier’i 7 Eylül’deki karşılaşmalarında üçüncü rauntta mağlup eden Dağıstanlı sporcu  Khabib Nurmagomedov, Putin’le Dağıstan’ın başkenti Mahaçkala’da havalimanında bir araya geldi.

Putin, bölgeden ayrılmadan önce Nurmagomedov ve babası Abdulmanap Nurmagomedov’u ‘ikna edici’ zaferlerinden dolayı tebrik etti. Dövüşçünün babası ile konuşan Putin “Oğlunuzun kazandığı kıymetli zaferden dolayı sizleri tebrik etmek isterim.” dedi.

Putin, dövüşçüye de “Maçı izledim, tebrikler. Çok iyi bir arkadan boğma yaptın, klasik bir boğmaydı değil mi? Ayrıca boğazını sıkmadın, ancak olması gerektiği gibi boynunun iki tarafından tuttun. Her şey doğruydu.” dedi.

Nurmagomedov ise Putin’le görüşmelerinin ardından “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin beni ve babamı bugün kabul etti. Görüşme memleketim Dağıstan’daydı. Devlet başkanının babamla benim çalışmalarımızı takdir etmesi ve bizi desteklemesi çok memnun edici. Her zaferden sonra –genellikle- bizi bizzat tebrik etmesi çok değerli” ifadelerini kullandı.

Abu Dabi’de yapılan mücadele 3 raunt sürdü ve Nurmagomedov rakibini üçüncü rauntta yenerek 28’inci zaferini kazandı.

Kaynak: ST