Osetya’da Kayıpsız Patlama

Kuzey Osetya’da Lada markalı otomobil içinde patlama oldu. Patlama’da yaralanan veya ölen olmadı.

Kuzey Osetya Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın kavpolit.com’a verdiği bilgiye göre Kuzey Osetya’nın Mozdok şehri kırsalında polis noktası yakınlarında Lada Priora markalı arabanın içinde patlama oldu. Patlama sonucu yaralanan veya ölen olmadı. İçişleri Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre olay iki kişi arasında yaşanan husumetten dolayı meydana geldi. Kuzey Osetya güvenlik güçleri olayı terör eylemi olarak değerlendirmediklerini soruşturmanın devam ettiğinin altını çizdi.

St. Petersburg metrosunda meydana gelen patlamalardan sonra Rusya’nın çeşitli şehirlerinde patlama ve polise saldırı olayları yaşandı. Rostov şehrinde bir okul yakınlarda yaşanan patlamanın da terör eylemi olmadığı ortaya çıkmıştı. Fakat Astrahan’da yaşanan trafik polisine saldırıda iki polis öldürülmüştü. Saldırganları yakalamak için yapılan operasyonda da üç özel harekatçı ağır yaralanmıştı. Saldırıyı düzenleyen Kazak, Çeçen, Dağıstanlı ve Astrahan’lı dört kişi bu operasyonda öldürülmüş, iki yerli ise tutuklanmıştı. Güvenlik güçleri bu olayın arkasında DEAŞ veya başka bir radikal örgütün olma ihtimalinin yüksek olduğunu duyurdu.

Güney Rusya’da son bir haftada üç olay yaşandı. Yaşanan olaylarda iki polis öldü, üçü yaralandı ve dört saldırgan etkisiz hale getirildi.