Kumpilov’dan talimat: Türk iş dünyası ile iş birliğini artırın

Adigey Cumhurbaşkanı Murat Kumpilov, Türk iş dünyası ile işbirliklerin arttırılması hususunda hükümete talimat verdi.

Yatırım faaliyetleri toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Kumpilov, ülkeler ve firmalar ile karşılıklı işbirliklerin ve yatırımların arttırılması gerektiğini belirtti.

Kumpilov, yardımcısı Sapiyev’e işbirliklerin arttırılması hususunda talimat verdi. Türkiye Cumhuriyetiyle ilişkilerin sıkı bir şekilde devam etmesini vurgulayan Kumpilov, “Geçtiğimiz aylarda Türkiye Cumhuriyetine resmi ziyaret yaptık. Bu bağlamda türk iş dünyası ile karşılıklı işbirliklere hazırız. Rusya ve Türkiye arasındaki çok yönlü ilişkilerin güçlendirilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Bunun için Rus-Türk ilişkileri bağlamında bölgeler düzeyinde atılan adımlar çok önemli.” dedi.

Geçtiğimiz aylarda resmi ziyaretle karşılanan Kumpilov, Anıtkabir’i ziyaret etmiş ve Anıtkabir Özel Defterine şunları yazmıştı: “Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün yaptığı çalışmaları ve başarılarını derin saygıyla anıyoruz. Rusya ve Türkiye arasında komşuluk ilişkilerinin arttırılmasında Atatürk’ün katkısı şüphesiz çok büyük. Türk halkına refah diliyorum.”

Kaynak: RTİB