Kafkasya’da kurban kampanyası devam ediyor

İstanbul’da faaliyet gösteren Kafkas Vakfı, Kafkasya’da kurban organizasyonunun devam ettiğini belirtti.

Ajans Kafkas’a bilgi veren vakıf yetkilileri konunun önemine değinen açıklamalarda bulundular.

Kafkas Vakfı Genel Sekreteri Veysel Arıhan, “Vakfımız 1993 yılından beri Kafkasya’da kurban organizasyonu gerçekleştiriyor. Kampanyamıza bağışlar bayramın ikinci günü akşamına kadar devam edecek. Bu sene Kafkasya’da iki ülkede 6 farklı noktada organizasyonumuzu gerçekleştireceğiz.” dedi.

Kafkasya’daki duruma değinen Kafkas Vakfı Organizasyon Komisyonu’ndan Hilal Bat, “Kafkasya’da kurban organizasyonuyla ilgili şunun altını çizmek isteriz. Bölgede ihtiyaç sahibi var mı sorusu bize sık sık geliyor. Bu konuda bağışçıların içi rahat olsun, Kafkasya’da yaşlılar, yetimler, ihtiyaç sahipleri bulunuyor. Biz oradaki mağdurlara ulaşıyor, kurbanları onlara dağıtıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vakfın geçmişteki yardım çalışmalarını anlatan Kafkas Vakfı Kadın Kolları’ndan İrem Yahşi, “Kurban kampanyası duyurulduktan sonra iyi dönüşler almaya başladık. İnsanların Kafkasya’ya olan pozitif bakışı devam ediyor. Ramazan ayında Kafkasyalı muhacirler için başlattığımız kumanya yardımında destek bulmuştuk, kurbanda da aynı ilgilinin süreceğini hatta artacağını umuyoruz.” diye konuştu.

“Kurbanlarımız Kafkasyalı Kardeşlerimize” sloganıyla başlatılan kampanyanın yeni başladığına değinen yetkili isimler, kurban kesimi sırasında denetim ve dağıtım için vakıf yetkililerinin Kafkasya’da bulunacağını belirttiler.

Bağışlar, Kafkas Vakfı’nın Fatih’teki genel merkezine gidilerek elden, internet üzerinden online olarak ya da vakfın 0212 531 25 66 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor.