Kafdağı’ndan bir ses İstanbul’da

Doğuştan görme engelli, dünya çapında pek çok başarıya imza atan Adige opera sanatçısı, soprano Nafset Chenib, piyanist Feruza Kosach eşliğinde ilk Türkiye konserini gerçekleştirecek.

Nafset Chenib, Viladimir Spivakov Moskova Virtiözleri Orkestrası, Svetlana Devlet Akademi Senfoni Orkestrası, St. Petersburg Filarmoni Orkestrası ve Bolşoy Oda Orkestrası gibi ünlü orkestralarla birlikte solo performanslar sergiledi.

2014 Soçi Paralimpik oyunlarının kapanış töreninde José Carreras ile birlikte sahne alarak muhteşem bir konser veren Nafset, Moskova Koro Sanatları Akademisinden üstün başarı derecesi ile mezun olmuş ve profesyonel eğitimine Amerika’da devam etti.

Manhattan Müzik Okulunda, okulun Şan Bölümü Başkanı ve New York’un en önemli şan hocalarından biri olan Prof. Maitland Peters ile çalıştı. Adige Cumhuriyeti’nin onur ödülüne ve Manhattan Müzik Okulunun, müzik alanındaki üstün başarısı ve insani çabaları için verdiği Pablo Casals ödülünün de sahibi.

Şamil Eğitim ve Kültür Vakfının konuğu olarak ülkemize gelecek olan sanatçı, Bakırköy Belediyesinin katkıları ile 5 Mayıs Pazar günü, saat 19.30 da Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezinde müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Kaynak:16pnt