Fatih Altaylı’dan Çerkeslerle ilgili kışkırtıcı ifadeler

Türk medyasında uzun yıllardır “Teke Tek” isimli programla özdeşleşen Fatih Altaylı, 4 Aralık akşamı Habertürk ekranlarında sunduğu programda Çerkesler ile alakalı yaptığı açıklamayla gündeme oturdu.

Fatih Altaylı programdaki açıklamalarında, “Ama bize 200 yıldır gelmeyen yok ki. Rus’u geldi, Çerkes’i geldi, Arnavut’u geldi, Çeçen’i geldi. Herkes geldi buraya. İşin acayip tarafı mesela buraya gelenler sanki buranın şeyiymiş gibi sonra da ‘benim haklarım’ falan filan demeye başlıyor onu da ben anlamakta zorluk çekiyorum. Ne bileyim işte bazı Çerkesler var toplanıyorlar moplanıyorlar ‘Çerkes hakkı’, kardeşim Çerkezistan orada hadi gidin Çerkezistan’da isteyin hakkınızı. Buraya geldiklerinde ‘hoş geldin’ denildi ama yarın aynı şey Suriyelilerde de olacak” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Altaylı ve Habertürk TV’den henüz bir açıklama gelmezken gözler Çerkesler ve Kafkas kurumlarından gelecek tepkilere çevrildi.


Yorumlar
  1. Bu adam cahildir. ciddi diyorum… Çünkü her şeyi bildiğini sanan bir adamdır. o ne olduğu hakkında Levent KIRCA tarafından bilgilendirilmiştir. Bana göre Çerkeslere geldikleri yere gitsin diyebilen ise nankördür. Pravakatördür. Ve unutmasın marşını yazan Arnavut… İlk kurşununu atan Çerkestir.