Dağıstan’da uluslararası festival

Dağıstan’da, Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi’nin uluslararası kültürel iletişiminin geliştirilmesi kapsamında, 13-16 Eylül tarihleri arasında Uluslararası Hazar Denizi – Dostluk Kıyıları Halk Sanatı Festivali düzenlenecek.

13-16 Eylül tarihleri ​​arasında Dağıstan Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilecek olan halk sanatı festivalinde, Stavropol Kray, Kabardey-Balkar, Karaçay-Çerkes, İnguşetya, Çeçenya, Kuzey Osetya, Kalmukya, Dağıstan, Astrahan bölgelerinden kültür-sanat alanındaki uzmanlar, sanatçılar ve tasarımcılar yer alacak.

Geleneksel kültürün korunması, Hazar ülkelerinin halk sanatı ve kültürel iş birliğinin geliştirilmesi, bölgede birlik, barış, komşuluk ilişkileri ve istikrarın korunması, etnik kültürün ve kültürel potansiyelin geliştirilmesi alanında deneyim alışverişi amacıyla gerçekleştirilecek festival programında; Kafkas halklarının geleneksel kültürü, müzik performansları, fotoğraf sergisi, yuvarlak masa toplantıları ve bir dizi etkinlik yer alıyor. Festivale ayrıca İran, Azerbaycan ve Kazakistan’dan da katılımcılar katılacak.