ABD’deki Çerkesler depremzedelerin yaraları sarılana kadar yardımlarını sürdürecek

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) Çerkesler, Türkiye’deki depremzedelere yardımlara devam edeceklerini açıkladı.

ABD’nin New Jersey eyaletindeki Çerkes Yardımlaşma Derneği temsilcileri, resmi sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardımlara devam edeceklerini açıkladı.

Çerkes Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Cinaz, “6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem faciasında hayatını kaybeden Türkiye ve Suriye’de yaşayan tüm kardeşlerimize ABD Çerkes Derneği olarak başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Depremde yaralanan tüm kardeşlerimize büyük geçmiş olsun diyor, en kısa zamanda iyileşmelerini temenni ediyoruz.” dedi.

Depremden etkilenen insanların yaraları sarılıncaya kadar yardımlara devam edeceklerini vurgulayan Cinaz, “ABD Çerkes Derneği olarak, deprem sonrası başlattığımız yardım çalışmalarını, kardeşlerimizin yaralarını sarıncaya kadar devam edeceğimiz sözünü iletmek istiyoruz. Saygı ve sevgilerimizle, iyi günler.” ifadelerini kullandı.

ABD Çerkes Yardımlaşma Derneğinden gönüllü 4 kişilik heyetin deprem bölgesinde yardım faaliyetlerinde bulunmak üzere yola çıktığı belirtildi.