Madalyaları Kafkasyalı sporcular topladı

Kuzey Kafkasya Federal Bölge sporcuları 23 madalya aldı

Kuzey Kafkasya Federal Bölge cumhuriyetlerinden olan sporcular yapılan Rusya serbest güreş şampiyonasında farklı derecelerde 23 madalya aldı, Kuzey Kafkasya cumhuriyetlerinden beş sporcu şampiyon oldu.

 

Rusya şampiyonası 22 Haziranda Yakutiya’da yapıldı ve Eylülde Taşkent’te yapılacak dünya şampiyonası için milli takımın oluşturulması için önemi bir etap oldu.

 

Şampiyonada Rusya’nın 34 bölgesinden 250 sporcu sekiz ağırlık kategorisinde yarıştı. Kabardey-Balkar’dan sporcuların üç madalya aldığı ülke spor bakanlığınca açıklandı.

 

Dağıstan’dan 61 kiloda Bekhan Goygereyev bronz madalya aldı.

 

Kuzey Osetya ve Moskova bölgesini temsil eden Soslan Ramonov 65 kiloda Rusya şampiyonu oldu. Dağıstan’dan Şihsaid Calilov gümüş madalya aldı. Dağıstan’dan Magomeg Kurbanaliyev ve Dağıstan ve Çeçenya için mücadele eden Ahmed Çakayev bronz madalya aldı.

 

70 kilogramda Kuzey Oseyta ve Moskova bölgesi için mücadele eden Hetik Tsabolov birincilik aldı. Stavropol’den Magomedrasul Gazimagomedov ve Dağıstan’dan Arslan Arslanov bronz madalya aldı.

 

Şu anda Moskova bölgesi için mücadele eden Abhazya’lı Denis Tsarguş 74 kilogramda birincilik aldı. Dağıstan’dan Yakub Şihcemalov gümüş madalya aldı. Dağıstan’dan Kamal Malikov ve Kuzey Osetya’dan Zaur Makiyev bronz madalya aldı.

 

Dağıstan’ı temsil eden Abdulraşid Sadulayev 86 kiloda Rusya şampiyonu oldu. Dağıstan’dan Şamil Kudiyamagomedov ikincilik aldı, Kuzey Osetya ve Moskova bölgesini temsil eden Soslan Ktsoyev ve Kabardey-Balkar’dan Anzor Urişev bronz madalya aldı.

 

97 kiloda Dağıstan ve Moskova bölgesini temsil eden Abdusalam Gadisov birincilik aldı. Çeçenya’dan Anzor Boltukayev gümüş madalyalar, Kuzey Osetya’dan Vladislav Baytsayev ve Kabardey-Balkar’dan Azret Şogenov bronz madalyalar aldı.

 

125 kiloda Rusya şampiyonu Dağıstan ve Kabardey-Balkar’ı temsil eden Muradin Kuşhov oldu. Kuzey Osetya ve Samara bölgesini temsil eden Alan Hugayev gümüş madalya aldı. Dağıstan’dan Arslanbek Aliyev ve Çeçenya’dan Hizir Durgayev bronz madalya aldı.

 

Takım değerlendirmesinde birinciliği Dağıstan Cumhuriyeti takımı, ikinciliği Moskova bölgesi, üçüncülüğü Kuzey Osetya aldı.

 

Kavkazki Uzel,AjansKafkas