Kabardey-Balkar ile Moskova arasında bilimsel köprü

Kabardey-Balkar, Rusya Bilimler Akademisi ve Moskova Devlet Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Eğitim alanında Kabardey-Balkar, Rusya Bilimler Akademisi ve Moskova Devlet Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması hafta içinde Moskova’da imzalandı.

 

6 Haziranda Kabardey-Balkar Başkanlığı basın sözcülüğünden açıklandığına göre, imzalanan anlaşma metninin altına geçici Kabardey-Balkar başkanı Yuri Kokov, Rusya Bilimler Akademisi Başkanı Vladimir Fortov ve Moskova Devlet Üniversitesi Rektörü Viktor Sadovniçi imzalarını attı.

 

İmzalanan anlaşma, ortak bilimsel-araştırma çalışmaları yürütülmesini, akademisyen, öğretim üyeleri ve asistanların alış verişi programlarının organizasyonu,ortak bilimsel-araştırma ve yenilikçi kurumların oluşturulması, uluslararası ve Rusya genelinde bilimsel sempozyumlar, seminerler, konferanslar organize edilmesi, öğretim üyelerinin metotlarının gelişimi konusunda tecrübe alış verişi konularını öngörüyor.

 

Taraflar nano fizik, nano kimya, kuantum bilgisayarlar, hidrojen enerjisi, elektrokimya, fizik, yüzey ve ara yüzey olayları ve daha başka alanlarda işbirliğinde bulunacak.

 

Regnum.ru,AjansKafkas