İnguşetya meclis başkanı vefat etti

İnguşetya parlamento başkanı hayatını kaybetti.

İnguşetya Cumhuriyeti Parlamento Başkanı Magomed Tatriyev 67 yaşında hayatını kaybetti.

 

İnguşetya Başkanı Yunusbek Yevkurov, 67 yaşındaki İnguşetya Parlamento Başkanı Magomed Tatriyev’in 30 Mayısta hayatını kaybettiğini açıkladı.

 

Tatriyev, kendi köyü Ali-Yurt’ta gece yarısına doğru hayatını kaybetti.

 

İnguşetya Başkanı Yevkurov 30 Mayıs 23:47’de kendi bloğundan “ Derin bir üzüntüyle Magomed Bisultanoviç Tatriyev-İnguşetya parlamento başkanının ölüm haberini aldım. İnguşetya’nın gelişimine önemli katkılarda bulunmuş, yaratıcı ve akıllı biri idi ifadesine yer verdi.

 

İnguşetya parlamento kaynağından, Tatriyev’in ciddi bir hastalığın ardından hayatını kaybettiği açıklandı. Parlamentodaki haber kaynağı “ Ciddi bir şekilde hasta idi, ancak onun rahatsızlığını sadece yakınları biliyordu” dedi.

 

Hayatını kaybeden İnguşetya parlamento başkanı Tatriyev bugün Ali-Yurt’ta defnedildi.

 

Temmuz 2013’de Tatriyev Birleşik Rusya partisi tarafından İnguşetya başkanlığına aday olarak gösterilmişti. 19 Ağustos 2013’de de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Tatriyev’in adaylığını, Yevkurov ve Urushan Yevloyev’in adaylığı ile birlikte parlamentoya görüşülmek için sunmuştu.

 

14 Eylül 2013’de Nazran’da Birleşik Rusya Partisi konferansına katılanlar Tatriyev’i parlamento başkanlığına Muharbek Dikajev ile birlikte aday göstermişti. 16 Eylül 2013’de de Tatriyev parlemento başkanı olarak seçilmişti.

 

AjansKafkas