Dağıstan’da iki genç kamuflajlı ve maskeli kişilerce kaçırıldı

Mahaçkale/Ajans Kafkas – Dağıstan’ın Derbent şehrinde iki gencin dün kimliği belirsiz silahlı ve maskeli kişiler tarafından kaçırıldığı bildirildi.

1984 doğumlu Tagir Gucayev ve 1985 doğumlu Rezvan Firzaliyev adlı gençlerin kaçırıldığı bilgisi, arkadaşları Ali Gaciyev tarafından açıklandı.

 

Gaciyev’in görgü tanıklarının ifadelerine dayanarak verdiği bilgilere göre, gençlerin içinde bulunduğu araç birkaç otomobil tarafından çevrelendi ve otomatik silahla ateş açıldı. Daha sonra araçlardan inen kimliği belirsiz kamuflajlı ve maskeli kişiler Tagir ve Rezvan’ı dışarı çıkardılar, dövdüler ve araçlardan birine alarak olay yerinden uzaklaştılar. Gaciyev, olay yerinin silahlı kişilerce çevrelendiği için, görgü tanıklarınca çağrılan ambulansın ağır şekilde darp edilen gençlere müdahale etmesinin engellendiğini de sözlerine ekledi.

 

Arkadaşlarının dinine bağlı kimseler olduğunu belirten Ali Gaciyev, daha önce herhangi bir olaya karışmadıklarını ve polis kayıtlarında isimlerinin yer almadığını kaydetti. Derbent emniyeti ise olayla ilgili bilgi sahibi olmadıklarını açıkladı. KU/ÖZ/YA