Kadirov Ürdün kralı ile görüştü

Moskova/Ajans Kafkas – Putin’in İslam dünyasındaki öncü kuvveti gibi hareket eden Ramzan Kadirov, dün Moskova’da Ürdün Kralı II. Abdullah ile görüştü.
Çeçenya’ya sağlık ve eğitim alanında yardım konularının ele alındığı görüşmede, Rusya Federasyonu Devlet Duma milletvekili Adam Delimhanov ve Kadirov’un Moskova’daki özel temsilcisi Ziyad Sabsabi de hazır bulundu. 

Ürdün Kralına Çeçenya’da gerçekleştirilen ‘sağlık’ ve ‘eğitim’ projeleri ile ülkedeki ekonomik durum hakkında bilgi veren Kadirov, görüşmenin sonunda, Ürdün’den sağlık ve eğitim bakanlıklarından temsilcilerin yer aldığı resmi bir heyetin Çeçenya’yı ziyaret etmesi konusunda söz aldı.

Ayrıca önümüzdeki Nisan ayında Caharkale’ye kralın kardeşi Prens Ali başkanlığında bir işadamı-yatırımcı grubunun bir ziyarette bulunmasının da planlandığı kaydedildi.

Kadirov’un Kral II Abdullah ile ilk görüşmesi 2007 yazında Amman’da yapılmış ve görüşmede iki ülke arasındaki ticaretin arttırılması, Ürdün ve Çeçenya arasında kültürel ve sosyal ilişkilerin güçlendirilmesi konuları üzerinde durulmuştu. RE/ÖZ/HT