Muhacir çocukların bayram sevinci

Kafkas Vakfı, İstanbul’da yaşayan muhacir çocuklara bayramlık hediyeler ulaştırdı.

Ajans Kafkas’a konuşan vakıf yetkilileri, “Muhacir Çocuklara Bayramlık Bisiklet Hediyesi” başlıklı yardım organizasyonuyla ilgili bilgiler verdi.

Muhacirlere çocuklara yönelik yapılan kampanya hakkında bilgi veren Kafkas Vakfı Kadın Kolları’ndan Hilal Bat, “Türkiye’ye savaşlar ve çeşitli nedenlerden dolayı göç eden muhacir aileler var. Bu insanların maddi konularda çeşitli sıkıntıları olabiliyor. Bu sıkıntılardan da çocukların etkilendiğini görebiliyoruz. Vakıf olarak yapılan yardımlarda gördük ki yetim ve öksüz kardeşimiz de var. Amacımız buruk geçen Ramazan Bayramı’nda çocukların yüzlerini biraz olsun güldürebilmek.” ifadelerini kullandı.

Yardım kampanyasıyla ilgili bilgi veren Kafkas Vakfı Kadın Kolları’ndan Gunef Özdemir, “Geçtiğimiz aylarda ihtiyaç sahiplerine kumanya yardımları ulaştırmıştık. Şimdiyse zorlu geçen pandemi sürecinde bir nebze de olsa çocuklarımıza bayram çoşkusunu yaşatmak istedik. 5-12 yaş arasındaki muhacir kardeşlerimizi mutlu edeceğini düşündüğümüz çeşitli hediye ve bisikletleri ulaştırdık.” diye konuştu.