Nemtsov’un katilleri Çeçenya’da aranıyor

Rusya Soruşturma Komitesi, Çeçenya’da, Nemtsov cinayetiyle ilgili soruşturma başlattı.

Sorgu ve aramalar, soruşturma sanıkları Ruslan Geremeyev ile Ruslan Muhudinov’un ikamet adreslerinin bulunduğu Şelkovski bölgesinde yürütüldü.

Kavpolit’in verdiği bilgilere göre, son haftalarda Rusya Soruşturma Komitesi Çeçenya’da yürütülen soruşturmanın başına Çeçenya Cumhuriyeti Şelkovski bölgesi şubesi sorgu hakimi Georgi İvonin’i atadı.

İvonin’in görevleri arasında özellikle, Starogladovskaya kasabasında yaşayan Ruslan Geremeyev ve Ruslan Muhudinov’a celpnamelerin ulaştırılması görevi bulunuyordu. Sonuç olarak celpnameler Boris Nemtsov cinayetinin iki sanığının ailelerine ulaştırıldı.

Aynı zamanda sanıkların evlerde gizlenip gizlenmediğinin öğrenilmesi için de Geremeyev ile Muhudinov’un evlerinde aramalar yapıldı. Bunun dışında sorgu hakimi, ilk önce sanıkların aileleri ile görüştü ve onları sorguladı. Daha sonra Şelkovski bölgesinde yaşayan sanıkların yakınları ve arkadaşlarıyla görüştü. Hepsi, Mart ayı başından beri aranan sanıkları görmediklerini ve nerede olduklarını bilmediklerini ifade etti.