Lev Kuznetsov: Rusya’yı Kafkasya besleyecek

Kafkasya İşleri Bakanı Lev Kuznetsov, “Kafkasya’yı beslemeyi bırakın” sloganının kısa bir zaman içinde geçerliliğinin olmayacağını düşünüyor. Kuznetsov’a göre, Kafkasya, gelecekte, tüm Rusya’yı besleyebilecek.

“Kafkasya’yı beslemeyi bırakın” sloganı son zamanlarda Rusya’da çok moda oldu. Bu sloganla Rusya’nın Kafkasya cumhuriyetlerini ekonomik olarak desteklemesi eleştiriliyor.

Kuznetsov, Rusya 24 kanalına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kafkasya’yı beslemeyi bırakın sloganı daha öncesi için geçerli bir slogan olabilir. Ama yakın gelecekte, bu slogan geçerliliğini yitirecek. Çünkü kendimize Kafkasya’nın Rusya’yı, hem gerçek anlamıyla hem de mecazi anlamıyla, beslemesini bir hedef olarak koyduk.”

Kuznetsov, Kafkasya Federal Bölge’de tarım kalkınma programını yürürlüğe sokacaklarını bildirdiği konuşmasına şöyle devam etti: “Tarımsal üretimi geliştirme programımız, sebze, meyve, şarap üretimi, konserve ürünler gibi alanlarda gıda güvenliğini sağlamaktır. Bunlar yapabileceğimiz şeyler ve yapacağız. Bu konuda gereken tedbirleri alıp, Kafkasya’da tarımı yatırımcıların yardımıyla geliştireceğiz.”