Doğan Duman’dan 23 Haziran açıklaması: Kaybeden değil vazgeçen yenilmiş olur

İstanbul Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Duman seçim sürecine dair açıklamalarda bulundu.

Adaylık sürecinin devam ettiğinin altını çizen Doğan Duman, gönüllere girmelerinin önemli olduğunu kaydetti.

Doğan Duman açıklamasının tamamında, “Seçimde düşündüğümüz oyun altında oy almış olabiliriz. Çok değer verdiğim bir söz var, ‘Kaybeden değil, vazgeçen yenilmiş olur!’ Bizim dilimizin kültürümüzün yok olmaması için verdiğimiz mücadeleden vazgeçmedik. Biz İstanbul’da yaşayan 600-700 bin Çerkes’in hepsinin ilk seçimde bize oy vermeyeceğini bilmiyor muyuz? Kırk yıllık çınar ağacı kırk yıl önce küçücük bir fidandır ama o her yıl güçlenerek güçlenerek o noktaya geliyor. Biz de bu işi bir maraton olarak görüyoruz. Gönüllere girdiğimizi söyleyebilirim. Ak Parti grubunda da Cumhuriyet Halk Partisi grubunda da gönlü bizden olan belki binlerle ifade edebileceğimiz insanımız oldu. Zaten oydan daha çok gönüllere girmek istiyoruz. Bu nedenle seçimlere devam edeceğiz, oylarınızı istiyoruz. Çerkeslerin diğer dil ve kültür gruplarının yaşatılması mücadelesi devam edecek. Gelecekte büyük bir çınar ağacı olmasını umduğumuz bu partimizi güçlendirmek için 23 Haziran’daki seçimlerde de oy verecek kardeşlerimiz de olacaktır vermeyecek kardeşlerimiz de olacaktır hepsinden Allah razı olsun. Biz amacımıza bu seçim sürecinde ulaşmış oluyoruz.” dedi.

Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin desteklediği İstanbul Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Duman, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen seçimlerde 2.023 oy alarak seçime bağımsız giren adaylar arasında ikinci sırada yer almıştı.


Yorumlar
  1. Avatar
    Eşref Bolat

    Dilinin, kültürünün yok olmaması için etnik söylemlerle siyaset yapmaya çalışacağına, geniş kapsamlı bir vakıf-dernek çalışmasıyla, siyasi hareketler üzerinde siyaset üstü/dışı bir toplumsal talep/baskı oluşturmayı düşünebilsen keşke.