AK Parti milletvekili saldırıya uğrayan Ermeni aileye sahip çıktı

İstanbul Samatya’da yaşayan Ermeni aileye bir saldırı yapıldı. Saldırıya maruz kalan aile geçtiğimiz günlerde Ermenistan’a döneceklerini açıkladı.

Konuyla ilgili İstanbul AK Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu resmi Twitter hesabı üzerinden yazılı paylaşımda bulundu.

Mustafa Yeneroğlu açıklamasının tamamında, “İstanbul’da Ermeni bir aileye önce tehdit mesajı bırakılmış, sonra evleri basılıp anne bıçaklanmış. Aile Türkiye’yi terke karar vermiş. Bu zalimliği şiddetle kınıyorum. Bunu yapan ırkçılar Türkiye’nin en büyük düşmanı. Umarım en kısa zamanda yakalanırlar. Ermeni cemaatine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ve nefret suçları karşısında yanlarında olduğumuzu belirtiyorum. Avrupa’da Müslümanlara yönelik ırkçı saldırılar ile ülkemde farklı din veya etnisiteye sahip insanlara yapılan böyle saldırılar arasında en ufak bir fark yok. Ana akım medyanın nefret suçlarına kayıtsız kalması, hatta yer yer nefret dili kullanması, fiili şiddetten şikayet etmemizi maalesef zamanla abesle iştigal kılıyor. Başkalarına yönelik nefret suçunu göz ardı edenlerin İslam düşmanlığından şikayet etmesi ise hiç inandırıcı olmuyor.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz ay İstanbul’un Samatya semtinde Ermenistanlı Arpine Tumanyan, eşi Sarkis Tumanyan’ın evden çıkmasından kısa bir süre sonra zilin çalması üzerine kapıyı açmış ve kimliği belirsiz iki kişi tarafından bıçaklanmıştı.

Maskeli saldırganlar kaçarken “Bu daha başlangıç!” diye bağırmıştı. Aynı ailenin kapısına daha önce de tehdit içerikli bir not bırakılmıştı.

Aile korku ortamında yaşadıklarını belirterek, çocuklarıyla birlikte Ermenistan’a döneceklerini açıkladı. Samatya’daki evlerini terk eden aile bir süredir yakınlarının yanında kalıyordu.

Kaynak: EHA