Kuzey Osetya’da Mamsurov’un görevden alınacağı konuşuluyor

Kuzey Osetya Parlamentosu milletvekili Yuri Fidarov Devlet Başkanı Taymuraz Mamsurov’un görevinden alınması söylentilerini yorumladı.

 

Rusya medyasında Kabardey-Balkar devlet başkanı Arsen Kanokov’un istifasının ardından, Taymuraz Mamsurov’un görev süresi bitmeden istifa edeceği ve yerine senatör Oleg Hatsayev’in getirileceği yönünde haberler yer aldı.

 

Kuzey Osetya Parlamentosu Rusya Vatanseverler Partisi milletvekili söz konusu haberlerin dayanaksız olduğunu kaydetti. Fidarov, “Mamsurov er ya da geç gidecek. Ne zaman ve ne şekilde olacak şimdilik bunu tahmin etmek zor. Basına periyodik olarak bu tür materyaller düşüyor” şeklinde konuştu.

 

Parti olarak Kuzey Osetya şube genel başkanı ve milletvekili, Duma eski milletvekili Arsen Fadzayev’i aday göstereceklerini doğrulayan Fidarov “Devlet başkanının doğrudan halk seçimiyle göreve gelmesini düzenleyen kanun iptal edildi, Rusya devlet başkanına sunulacak aday isimleri, çoğunluğu Birleşik Rusya partililerinin oluşturduğu parlamentomuz belirleyecek. Elbette yeni başkanın hangi partiden olacağını tahmin etmek zor değil” dedi.

 

Regnum, AjansKafkas