Prielbrus Festivali 22 Martta başlıyor

Uyuşturucuya karşı Prielbrus-2014 festivali başlıyor

‘Savaşsız ve uyuşturucusuz Kafkasya’ sloganı ile ‘ Prielbrus-2014’ festivali 22 Martta başlıyor.

 

Son 10 yıldır Avrupa’nın yüksek dağı Elbrus’un eteğinde ‘Prielbrus’ sanat şarkı festivali düzenleniyor.

 

Festivalin organizatörlüğünü, Rusya Federal Narkotik Hizmeti Kabardey-Balkar İdaresi ve Moskova Kayak Sanat Kulübü ‘Çegetiya’ ortaklaşa yapıyorlar.

 

Özellikle belirtilmesi gerekir ki, festival Kabardey-Balkar başkanı, hükümeti ve Elbrus belediyesi desteği ile gerçekleştiriliyor.

 

En yüksek dağ müzik festivali 22 Martta başlıyor ve Elbrus’un eteğinde Moskova, Sankt-Petersburgu’un tanınmış şarkıcıları Mikhail Başakov, Mikhail Kalinkin, Dmitri Yurkov, Viktor Kamenski, Vladimir Halçevski, Viktor Mişuk ve daha başka isimleri buluşturuyor.

 

Festival çerçevesinde ‘Spor uyuşturucu ve terörizme karşı’ sloganı ile spor müsabakaları, çocuk konser-yarışmaları, Rusya’nın ve BDT şehirlerinden farklı sanat şarkıları icracılarının Çeget oteli konser salonunda sahneleri, ‘Prielbrus güzeli’ yarışması, gazeteciler için basın toplantıları, Büyük Vatan Savaşında Prielbrus’un kurtarılmasında ölenlerin anıtına çelenk bırakma, araba yarışı, öğrenciler için uyuşturucu kullanımını engelleme konusunda seminerler gerçekleştirilecek .

 

29 Marta kadar devam edecek festival boyunca  Prielbrus otelleri ve konser salonlarında festival konuları için konserler olacak. Tüm turistler şarkı ve spor karşılaşmalarına ücretsiz olarak katılabilecek, kazananlara ise narkotik polisi tarafından değerli hediyeler verilecek.

 

22 Mart 19:00’da Çeget pansiyonu konser salonunda açılacak olan festivalde Kabardey-Balkar’lı sanatçılar sahne da alacak.

 

Sk-news.ru,AjansKafkas