Ürdün Kralı Abdullah Çeçenya’yı ziyaret etti

Ürdün Kralı Kralı II Abdullah, dün Çeçenya cumhuriyetine bir dostluk ziyaretinde bulundu.

Çeçenya ziyaretinde bulunan Kral II Abdullah, iki bölge arasında ilişkilerin oluşturulmasının önemine dikkat çekti. Çeçenya başkanı Ramzan Kadirov ile görüşmesinde, iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinde yeni bir sayfanın açıldığını kaydetti.

 

II Abdullah Çeçenlerin ve diğer Kuzey Kafkasya halklarının Ürdün Krallığının inşasındaki büyük rolüne de değindi. Kral II Abdullah “ Çeçenler Ürdünlülerle birlikte Ürdün Krallığını kurdu. Bugün, Çeçenler Ürdün toplumunun temel bir bölümü ve kalplerimizde özel bir yere sahipler” dedi.

 

Kral II Abdullah’ın Çeçenya’ya ziyaretinin Çeçen halkı için büyük bir şeref olduğunu kaydeden Kadirov, Çeçenya ve Ürdün halklarını dostluk ve kardeşlik bağlarının birleştirdiğini ifade etti.

 

Kadirov “ Büyüğümüz, saygıdeğer ağabeyimiz ve Peygamberimizin doğrudan neslinden olan Kral II Abdullah’ı memnuniyetle karşılıyorum. Ülkemizi ziyaret etmiş olmanız bizim için büyük bir şeref. Halkımızı zor dönemlerinde iki defa kabul ettiniz” ifadesinde bulundu.

 

 Kral şerefine Kadirov bir öğlen yemeği töreni düzenledi. Kral ziyareti çerçevesinde, Ahmed Kadirov anıt kompleksini, Argun’daki Aymana Kadirov camini Gudermes’teki hafız okulunu  da ziyaret etti.

 

Regnum.ru,AjansKafkas