Rus diplomatın eşinin durumu ağır

Sohum’da öldürülen Rus diplomat Dmitri Vişernev’in eşinin durumu ciddiyetini koruyor.

 

9 Eylülde öldürülen Rusya’nın Sohum Büyükelçiliği çalışanı Dmitri Vişernev’in saldırıda yaralanan eşi Olga Vişerneva’nın durumu ciddiyetini koruyor. Doktorlar vücudunda kırık ve mermi yaraları bulunan Vişerneva’nın, operasyonla vücudundan iki mermi çıkarıldığını, durumunun ağır olmakla birlikte kötüye gitmediği değerlendirmesinde bulunuyor

 

Olayın ardından psikolojik travma geçirdiği için hastanede bulunan Vişernev’in annesi dün elçiliğe götürüldü. O esnada Abhazya İhtiyarlar Heyeti temsilcilerinden 20 kişilik bir grup da taziye için Rusya Büyükelçiliğine geldi.

 

Heyet anne Vişerneva’ya taziyelerini sunarken Lidiya Vişerneva da “Abhazya’ya ve halkına kırgın değilim, ancak burada en değerli şeyim, tek oğlumu kaybettim. Oğlum Abhazya’yı çok seviyordu, ben de çok seviyorum. Oğlumun Abhazya için faydalı şeyler yapmış olmasından ötürü sevinçliyim” dedi.

 

Öte yandan cinayet zanlısının robot resmi güvenlik birimlerine dağıtıldı, cinayet soruşturması için Abhazya’da özel bir komisyon oluşturuldu. Vişernev cinayeti zanlısı görgü tanıklarının ifadelerine göre 25-28 yaşlarında, 165-175 boyunda, zayıf ya da normal ağırlıkta, Slav görünümlü, oval yüzlü ve kahverengi gözlü.

 

 

Kavkazki Uzel, AjansKafkas