Tambi Cimuk Carnegie Hall’da konser verdi

Müzik dehası olduğu tesadüfen fark edilen genç Çerkes sanatçı Tambi Cimuk, New York’da bulunan Carnegie Hall’da konser verdi. 

 

Daha önce kendisini dinleyen New York Konservatuarı Piyano Bölüm Başkanı Tamara Poddubnaya’nın tavsiyesi üzerine yarışmalara katılmaya başlayan Cimuk, kayıt göndererek katıldığı New Jersey’deki yarışmada birinci oldu.

 

Birincilik ödülünü almak için gittiği New Jersey’in ardından New York’da bulunan ve dünyanın en ünlü konser salonlarından birisi olarak kabul edilen Carnegie Hall’da konser veren Tambi’yi konsere, müzik kariyerinin devamı için gitmeyi planladığı New York Konservatuarı Piyano Bölüm Başkanı Tamara Poddubnaya hazırladı.

 

Konseri izleyenler arasında bulunan St. Peterburg Akademix Güzel Sanatlar Merkezi Yöneticisi Rüstem Avcı, Tambi’ nin konserini önemli müzik otoritelerinin de izlediğini, kısa sürede elde ettiği piyano yeteneğiyle izleyenleri kendisine hayran bıraktığını söyledi. Tambi' nin inanılmazın bir hikayesi olduğunu da kaydeden Avcı,"Bu, savaştan çıkıp gelen çocuğun notalarla barışa çağrısıdır. Tambi geleceğin müzik dâhisi olma yolunda önemli bir iş yaparak müzik kariyerine ilk Carnegie Hall tecrübesini yazmıştır. Burada sahne almak her müzik insanının hayalidir ve Tambi tesadüfi bir yetenek olmadığını dünyanın merkezinde bir kez daha göstermiştir." dedi.

AjansKafkas