Kokov: Terörle mücadelemiz devam ediyor

Kabardey-Balkar Cumhurbaşkanı Kazbek Kokov, ülkenin durumunun istikrarlı bir şekilde gittiğini söyledi. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı alınan önlemleri belirten Kokov, özellikle terör eylemlerine karşı üst düzey önlem aldıklarını belirtti.

‘Kabardey-Balkar Pravda’ya konuşan Devlet Başkanı Kazbek Kokov, ülkedeki istikrarın kontrollü bir şekilde devam ettiğini söyledi. Gelecek günlerde ülke gündeminin yoğun geçeceğini söyleyen Kokov, olası durumlarda tüm önlemlerin alındığını da belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“Önümüzdeki günlerde ülke gündemi yoğun. Cumhuriyet kutlamaları, milletvekili seçimleri ve Terörle Mücadelede Dayanışma Günü kutlamaları var. Terörle Mücadele Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığıyla ortak toplantılar yaptık. Terörle mücadele konusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Kutlamalarda da gerekli bütün önlemleri aldık. Görevimiz, mevcut olan durumları korumak ve iyileştirmek. Önümüzdeki günlerde yapılacak etkinlik ve kutlamaların düzenleneceği yerlerde özellikle önlemler alacağız.”

Kaynak: KR