Khuade Adnan ve Kızı Dane’ye 15 Gün Hapis!

15 Aralık günü, Çerkesya Yurtseverleri’nden Khuade Adnan’ın kızı Khuade Dane’nin Maykop’taki dükkanı FSB tarafından basıldı. Bugün ise “Cherkessia” haber sitesi, FSB memurlarını arama izni olmadan dükkana almayacağını söyleyen Khuade Adnan, Kızı Khuade Dane ve bir mağaza çalışanının 15 günlük hapis cezası aldığı haberini verdi. Khuade Adnan’ın daha önce Facebook hesabından yaptığı açıklamaya göre, FSB, Kafkasya’da yaşayan çoğu Türkiyeliye aynı şekilde davranıyor. Haberi Cherkessia haber sitesinden alıntılıyoruz.

Çerkesya aktivisti ve Çerkesya Yurtseverleri sözcülerinden Khuade Adnan, kızı Khuade Dane ve mağaza çalışanı Borse Saida 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Çerkesya aktivisti ve Çerkesya Yurtseverleri sözcülerinden Khuade Adnan, kızı Khuade Dane ve mağaza çalışanı Borse Saida 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

15 Aralık günü Maykop’da kızının işlettiği mağazaya gelen FSB memurlarına, arama için kontrol evrağı soran, mağazadan çıkartmak isteyen Khuade Adnan daha sonra polise şikayet edilmiş ve dün geceyi gözaltında geçirmişti.

Bu sabah (16 Aralık) 11.00 da Maykop’da yapılan duruşmada Khuade Adnan ile beraber Kızı Khuade Dane ve mağaza çalışanı Borse Saida devlet memurlarına mukavemet etmekten 15  gün hapis cezasına çarptırılarak, Maykop’a 10 km uzaklıktaki Hanskaya cezaevine götürüldüler.

Daha önceki haberimiz için tıklayın : http://www.cherkessia.net/news_detail.php?id=6848

Not: Cherkessia.net sitesi yayın kurulu ve Çerkesya Yurtseverleri olarak son gelişmeleri hızla değerlendirdikten sonra yapacağımız basın açıklaması eyleminin yer ve tarihini en kısa sürede paylaşacağız.

Kaynak: Cherkessia.net