Kabardey-Balkar’da uyuşturucu operasyonu

Kabardey Balkar Cumhuriyeti narkotik şubesi, ülkede ve komşu cumhuriyetlerde ‘Tramal’ ve ‘Lirika’ gibi uyuşturucu etkisi yüksek maddeleri dağıtmak şüphesiyle 12 kişiden oluşan bir grubu yakaladı.

Gözaltına alınanlar arasında 55 yaşında Nalçik’li iki kişi bulunuyor. Bunlardan biri ilaç sektöründe girişimci, diğer 10 kişi arasında da Kabardey Balkar ve komşu cumhuriyetlerden vatandaşlar olduğu bildiriliyor.

Operasyonu gerçekleştiren polislerin verdiği bilgilere göre, bu kişilerin hepsi ‘Tramal’ ve ‘Zaldiar’, ‘Lirika’ gibi gençler arasında popüler olan uyuşturucu ilaçların yasadışı satışını yapıyordu.

Narkotik polisin yaptığı operasyonda ayrıca üç binden fazla ‘Tramal’ ve ‘Tramadol’ kapsülü, üç binden fazla ‘Lirika’ ve ‘Zaldiar’ tableti ele geçirildi.

Mayıs ayı başında Kuzey Kafkasya Federal Bölgesinde eczane uyuşturuculuğu ile mücadele konusunda çalışmalarda bulunacak, devlet organları temsilcileri, sivil toplumcular, ilgili bakan ve müdürlüklerin temsilcilerinin yer aldığı bir çalışma grubu oluşturulmuştu.