İnguşetya’da Kırım için kampanya

İnguşetya Kırım için gıda ve ilaç topluyor.

İnguşetya Cumhuriyetinde Kırım vatandaşlarına insani yardım amaçlı gıda ve ilaç toplandığı ifade edildi.

 

İnguşetya Kırım’a tahıl, ekmek, mineralli su, yiyecek maddeleri, acil ihtiyaç malzemeleri ve ilaç gönderecek. Yardım kampanyası çerçevesinde İnguşetya’nın tüm il ve ilçelerinde yardım noktaları açıldı.

 

İnsani yardım kampanyası ile ,içerisinde bakanlık ve müdürlük temsilcileri, hükümet temsilcilerinin yer alacağı bir çalışma grubu ilgilenecek.

 

Çalışma grubunun başkanı olarak başbakan yardımcısı, tarım bakanı Davud Yandiyev’in belirlendiği Nazran belediyesi basın sekreteri Anna Tüfyakova tarafından açıklandı.

 

Tüfyakova “ Herkes biliyor ki, bugün Kırımda zor bir durum var. İnguşetya’da, Kırımda zor durumda olanlara yardım etmek isteyen çok sayıda kişi var” dedi. Ayrıca yardıma sponsorların da dahil edileceğini kaydetti.

 

Yardım kampanyasının ardından insani yardımın Kırım’a götürüleceği ifade edildi, ancak tarih konusunda bir açıklamada bulunulmadı.

 

Kırım halkına yardım yapılmasıyla ilgili karar, 3 Martta İnguşetya Başkanı Yunusbek Yevkurov’un İnguşetya’da yaşayan Ukrayna diasporası ile görüşmesinin ardından alındı.

 

Kavkazki Uzel,AjansKafkas