İnguş milletvekilinin evinde arama yapıldı  

İnguşetya Cumhuriyeti milletvekili ve parlamento sağlık komitesi başkanı Yahya Belharoyev’in evinde arama yapıldı.  

 

Yahya Belharoyev’in evinde yapılan aramada altı silah, 300’den fazla mermi, yüklü miktarda para ve 5-6 adet altın külçesi bulunduğu, aramanın, silah kaçakçılığına karışmış kişiler hakkında Moskova FSB soruşturma servisi ve İnguşetya İçişleri Bakanlığı ekipleri tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde gerçekleştirildiği kaydedildi.

 

Yahya Belharoyev evinde arama yapıldığını doğruladı, fakat kendisiyle ilgili bir suç unsuruna rastlanmadığını kaydetti. Yahya Belharoyev’in ifadesine göre polisler, oğluna ait plastik mermili tabancayı aldılar. Belharoyev, silahın ruhsatını bulamadıklarını, bulunca polisten silahı teslim alacaklarını kaydetti.

 

Magas sitesine göre, sadece Yahya Belhoroyev’in değil, Sağ Güç partisi milletvekili, ekonomi politikaları parlamento komitesi başkan yardımcısı Ahmed Belhoroyev’in evinde de arama yapıldı. Ahmed Belhoroyev Instagram hesabından aramaları doğrulayan, ancak net bir ifade kullanmayan Belhoroyev, “İnguşetya’da ülkenin en saygın vatandaşlarının evlerinde toplu aramalar yapılıyor” dedi.

Regnum, Ajans Kafkas