İnguş Maliye Bakanı zorda

Ruslan Tseçoyev

İnguşetya Devlet Başkanı Yunusbek Yevkurov, 2 milyar rublenin kötü kullanılması yüzünden Maliye Bakanına dava açılabilir dedi.

Yunusbek Yevkurov, İnguşetya maliye bakanlığının 2 milyar rubleden fazla parayı amaçsız olarak harcadığını tespit eden savcılık incelemesi sonucuna bağlı dava açılabileceğini kaydetti.

“Savcılık incelemeleri sonucunda Ocak 2015’te kamu çalışanlarının maaşlarının gecikme nedenin, maliye bakanlığının bütçe limitleri ile ilgili zamansız uygulamaları olduğu tespit edildi. Bunun dışında kamu çalışanları maaşları için belirlenen 1,9 milyar rubleden fazla bir rakam federal bütçeye hibe ve sübvansiyon fazlası olarak verildi. Maliye Bakanı Ruslan Tseçoyev incelemeler sonucunda savcılık tarafından 350 bin ruble idari para cezasına çarptırıldı. Bunun dışında tespit edilen mali ihlallerle ilgili materyaller yakın bir zamanda dava açılması için soruşturma organlarına verilecek” açıklamasında bulunan Yevkurov ayrıca Başbakan Abubakar Malsagov’a olayla ilgili ayrıca inceleme yürütmesi talimatı verdi.