Vladikavkaz’da Güney Osetya konsolosluğu açıldı 

Kuzey Osetya’nın başkenti Vladikavkaz'da gerçekleştirilen törenle Güney Osetya Konsolosluğu hizmete açıldı. 

 

Konsoloslukta görev yapan diplomatlar Kuzey Osetya başta olmak üzere Kafkasya'daki bütün Güney Osetya vatandaşlarına hizmet verecek. Konsolosluğa tahsis edilen iki katlı bina Krasanodonsk Caddesi, 43 nolu adreste bulunuyor. Vladikavkaz konsolosluğa eski Güney Osetya Ulaştırma Komitesi Başkanı Morsi Sonakoyev atandı.

 

 

21 Kasım'da yapılan açılış töreninde bir konuşma yapan Güney Osetya Dışişleri Bakanı David Sanakoyev “Konsolosluk hizmetleri Kafkasya’nın diğer bölgelerine de yönelecek, bu çalışmalar farklı entegrasyon süreçlerinin gelişimine katkı sağlayacak” dedi.

 

 

Kuzey Osetya Başbakanı Sergey Takoyev de Vladikavkaz'da konsolosluk açılmasını Rusya ile Güney Osetya arasındaki ilişkilerin gelişimi konusunda önemli bir adım olarak değerlendirdi. Takoyev “Böylece iki ülke arasındaki ilişkiler daha da güçlenecek” dedi. 

Kavkazki Uzel, Ajans Kafkas


Yorumlar
  1. İyi günler bizler türk tır sorleriyiz bizler olduğumuz yerde bir haftadır bekliyoruz bizim bu maduriyetimize çare bulunmasını istiyoruz bizlere Türkiye olarak bizim ülkemizin sahip çıkmasını istiyoruz bizler şuan park bekliyoruz polis rüşvet almadan kimseyi göndermiyor buna çare buluasini istiyoruz saygılarımızla Türkiye Türk şoförleri