Adıgey-Abhazya treni yola çıkmak için gün sayıyor

Adıgey’in başkenti Maykop ile Soçi’nin Abhazya sınırındaki Adler kasabası arasındaki elektrikli tren seferleri 20 Mayıs’ta başlayacak.
Adıgey Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu genelindeki “Gece Ekspresi” projesi içinde yer aldı. “Lastoçka” (kırlangıç) elektrikli treni 27 Nisan’da ilk defa Adler’den Maykop demiryolu istasyonuna geldi.

Rusya Demiryolları hızlı ulaşım güney bölge müdürlüğü başkanı Mikhail Komulaynena, Adler-Maykop seferlerinin yolcu yoğunluğuna göre belirleneceğini açıkladı.

Lastoçka elektrikli treni iki ay boyunca test tarifeli çalışacak. Maykop’tan hareket saati 18:55, Adler’e varış saati 00:17. Adler’den 08:55 hareket edecek tren Komsomolskaya, Lazarevskaya, Loo, Dagomıs, Tuapse, Soçi duraklarından geçerek Adıgey’in başkentine 14:14’de ulaşacak.

Lastoçka beş vagondan oluşuyor ve 400’den fazla yolcu alıyor. Gerekli olduğu takdirde bir vagon daha eklenebiliyor. 2 ve 3. sınıf biletler 732 ve 474 ruble. Yolculuk beş saatten biraz uzun sürecek.

Bütün Kafkasya’da bu tip modern trenlerden şu anda 22 adet var. İleride yeni hatlar ve yeni trenler eklenmesi planlanıyor.