Abhazya Ekonomik Kalkınma Partisi seçimlere altı adayla girecek

Sohum/Ajans Kafkas – Abhazya Ekonomik Kalkınma Partisi başkent Sohum’da yapılan 6. kongresinde parlamento seçimleri için altı aday çıkardı.
Abhazya’da parlamento seçimleri 10 Mart 2012’de yapılacak ve 35 milletvekili seçilecek. 6 Şubat’ta yapılan kongrede, Ekonomik Kalkınma Partisi seçimlere şu isimlerle katılma kararı aldı: Avukat Almasbey Kçaç, avukat Givi Gabniya, avukat Anzor Argun, veteriner Yekaterina Glazkova, eğitimci Amian Ahsalba ve muhasebeci Nato Butbaya.
 

Sohum’da yapılan parti kongresine 228 delegenin yanı sıra, Başbakan Leonid Lakerbaya, Devlet Başkanlığı Genel Sekreteri Beslan Kubrava, Yüksek Seçim Kurulu üyeleri Marina Şanava ve Huhut Bganba, Halk Partisi Genel Başkanı Yakub Lakoba ve yardımcısı Yuri Kvitsiniya, Birleşik Abhazya Partisi Başkanı Daur Tarba katıldı.

Birleşik Abhazya ve Abhazya Milli Birlik Forumu partileri daha önce yapmış oldukları kongrelerde 11’er aday çıkarmışlar, Komünist Parti ise 7 adayla seçimlere katılma kararı almıştı.

Yüksek Seçim Kurulundan alınan son bilgilerine göre 157 kişi milletvekili adayı oldu. Başvurular 8 Şubat’ta sona eriyor. Abhazya Cumhuriyeti yasalarına göre 25 yaş ve üzeri vatandaşlar milletvekilliğine aday olabiliyor. KU/ÖZ/YA