Kafkasya karakol çemberinde

Nalçik/Vladikavkaz- (Ajans Kafkas) – Kuzey Kafkasya’yı büyük bir askeri garnizona çeviren Rusya yönetimi ardı ardına yeni sınır karakollarını devreye sokuyor.

Pazar günü Kuzey Osetya’da yeni bir askeri karakol törenle açıldı. Alagir vadisinde yapılan Buron adlı askeri kamp, 2003’den beri Kuzey Osetya’da açılan beşinci kamp oldu. FSB’nin Kuzey Osetya’daki şefi Sergey Dorofeyev’in verdiği bilgilere göre dört binadan oluşan Buron kampında 200’den fazla paralı asker görev yapacak. Önümüzdeki birkaç gün içinde cumhuriyette üç sınır karakolunun daha açılması planlanıyor.

Kabardey-Balkar’ın Gürcistan sınırında inşa edilen Terskol sınır karakolu ile FSB’nin Kabardey-Balkar’daki sınır idaresi binası da bugün hizmete sokuldu. İki yeni binayla birlikte yeni açılan karakol sayısı beşe çıkan Kabardey-Balkar sınırlarında açılması planlanmış tüm karakollar tamamlanmış oldu.

İnguşetya’da da Şon adlı yedinci sınır karakolu dün hizmete girdi. Karakolda askerlerin aileleriyle birlikte kalabileceği lojman binası da yapıldı. RİAN/ÖZ/FT