Dağıstan’da yine siyasi cinayet

Mahaçkale – Dağıstan’da 2 Aralık Duma seçimleri öncesinde muhalif milletvekili adayı Ferid Babayev’in öldürülmesinin ardından ülkenin önde gelen siyasi figürlerinden biri cinayete kurban gitti.

Dağıstan’da hükümet için danışma kurulu vazifesi gören Halk Meclisi’nin Sosyal Politika Komisyonu Başkanı Neriman Aliyev ve eşi öldürüldü.

Dağıstan Parlamentosu Başkanı Magomed Süleymanov, Nariman ve eşinin cesetlerinin bu sabah Mamedkala köyündeki evlerinde bulunduğunu söyledi. Çiftin silahla vurularak öldürüldüğü belirtilirken cinayeti kimin işlediği meçhul.

Halk Meclisi üyesi Alik Abdülgamidov cinayetin siyasi olabileceğine işaret ederek, “Aliyev ‘Güney Federal Bölgesi’nin Dağıstan Halk Meclisi üyeliği adayıydı. Atamalar kasımın sonunda Rostov’da yapılacaktı. Nariman Aliyev altı aday arasındaydı” dedi.

Akademisyen ve şarap fabrikasının müdürü olan ‘Kahraman Sosyalist İşçi’ unvanlı 77 yaşındaki Nariman Aliyev’in kızı Asiyat Aliyev de Dağıstan Parlamentosu Sosyal Politika Komitesi başkanlığı yapıyor. (Ajans Kafkas)