Kabardey-Balkar ve St. Petersburg ortaklık kuruyor

Nalçik belediyesi basın sözcülüğünün Kabardey-Balkar haber ajansına yaptığı açıklamaya göre, St. Petersbur’dan resmi bir heyet, bölge valisi Georgi Poltavçenko’nun başkanlığında, bugün Kabardey-Balkar’a ziyarette bulunuyor.

Heyet ziyareti çerçevesinde Kabardey-Balkar Başkanı Yuri Kokov ile bölge arasındaki ortak ilişkileri görüşecek. Görüşmede ilişkilerin sağlamlaştırılması ve geliştirilmesi ele alınacak.

Kabardey-Balkar ve St. Petersbug hükümetleri arasında ticari, bilimsel, kültürel ve sosyal işbirliği anlaşmasının imzalanması planlanıyor.

Basın sözcülüğü, “Kabardey-Balkar Cumhuriyetleri bakanlık ve müdürlüklerindeki görüşmelerden sonra, Nalçik şehrindeki sanayi ve tarım kuruluşlarının, sağlık kurumlarının ziyareti ve bölgenin turistik bölgelerinin gezilmesi planlanıyor” açıklamasında bulundu.

Nalçik ziyaretine gelen heyette St. Petersburg parlamentosu başkanı Vyaçeslav Makarov, vali yardımcısı Oleg Markov, hükümetteki bölüm başkanları, iş çevrelerinden temsilciler ve turizm, sağlık ve kültür temsilcileri yer alıyor.