THY Stavropol’de büyümeye gidiyor

Türk Hava Yolları, Stavropol’de büyümeyi ve havaalanı altyapısını iyileştirmeyi planlıyor.

Türk Hava Yolları, Stavropol havaalanını Moskova kadar iyi bir duruma getirmek için gerekli altyapı çalışmaları için Stavropol yönetimi ile anlaşma imzalamayı istiyor.

Yapılacak iyileştirme Türk Hava Yolları’nın daha fazla taşımacılık yapabilmesine ve şirketin yüksek olan imajını muhafazasına yardımcı olacak.

Stavropol Ekonomi Kalkınma Bakanlığı’nın sk-news’e yaptığı açıklamaya göre, ilgili konu Stavropol Kray Başbakan yardımcısı Andrey Murga, Türk Hava Yolları Rusya temsilciliği başkanı Mefail Deribaş ve temsilciliğin Stavropol’deki müdürü Hasan Basri Coşkun’un yaptıkları toplantıda görüşüldü.

Görüşmeye Stavropol Kray Ulaştırma Bakan yardımcısı Stanislav Çaban ve Stavropol Uluslararası Havaalanı müdür yardımcısı Aleksandr Lentsov da katıldı.

Görüşmede Türk Hava Yollarının sefer sayılarının ve Stavropol’den Türkiye’ye sefer yapılacak şehir sayısının arttırılması konuşuldu.

Andrey Murga, Türk Hava Yollar ile işbirliğinin bu ülke ile diyalogun gelişimine yardımcı olacağını anlattı.

Murga, yaptığı açıklamada, “Havaalanımızda iyileştirme çalışmaları devam ediyor, ancak istendiği kadar hızlı olmuyor. Yakın zamanda hizmetin iyileştirilmesi için hava taşımacılığı için gereken her şeyi yerine getireceğiz. Türk Hava Yolları ile yaptığımız yapıcı görüşmeler üzerinden, Türkiyeli girişimciler ile diyaloga girmeyi isteriz. Farklı alanlarda işbirliğinde bulunabiliriz. Bu sadece Stavropol Kray için değil Türkiye için de yararlı olacak. Bizler, turist trafiğinin sadece Stavropol’den Türkiye’ye olmasını istemiyoruz. Türkiyelilerin de zamanla mesela Kavminvod’u ziyaret etmek için buraya gelmesini istiyoruz” dedi.