Katamadze: Rusya işgalci Putin ortak düşmanımızdır

Ünlü Gürcistanlı caz şarkıcısı Nino Katamadze, Gürcistan’daki parlamentoda yaşanan Rus heyeti kriziyle toplu protestoların başlamasından sonra Rusya’da konser vermeyeceğini açıklayıp eylemcilerin Gürcistan İçişleri Bakanının istifa etmesi talebini desteklediğini ifade etti.

Kişisel Facebook sayfasında açıklamada bulunan Katamadze, “Gavrilov’u (Rusya Devlet Duması milletvekili Sergey Gavrilov) parlamento başkanının (Gürcistan Parlamentosu) koltuğunda gördüğüm ilk saniyeden itibaren sizinle aynı duyguları paylaşıyorum. Rusya işgalci, Putin ortak düşmanımızdır.” ifadelerini kullandı.

22 Haziran’da Moskova’da verdiği konser nedeniyle ağır şekilde eleştirilen Katamadze, “Hayatımdaki en zor konser, sadece 9 yaşındaki görme engelli kız için iptal etmediğim 22 Haziran’daki konserim oldu. O konserde de söyledim size de söylüyorum. O konse Rusya’daki son konserimdi!!! Kalbimde asla vatana ihanet olmamıştır, asla Rusça şarkı söylemedim, asla Rus Hükümeti tarafından finanse edilen konserde yer almadım, hiçbir Rus siyasetçinin doğum gününde şarkı söylemedim.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: QHA