Stavropol camii inşaatı başlıyor

Stavropol Din İdaresi cami inşaatı için yer seçti

Stavropol Kray Müftüsü Muhammed Rahimov, cami inşaatı için Kavminvod bölgesinden bir arsayı belirledi.

 

Stavropol Din İdaresinden, cami inşa edilecek arsa ile ilgili kararın 15 Mayısta Uzlaşma Komisyonunun oturumunda alındığı açıklaması yapıldı.

 

Komisyon, yönetim tarafından cami inşaatı için önerilen arsaları inceledi. Sunulan önerilerden biri Stavropol Müftüsü Rahimov tarafından onaylandı. Rahimov daha önceden bu arsanın cami için uygun olduğunu açıklamıştı.

 

2,5 hektarlık alanının nihai seçiminin ardından toplantı üyeleri, Petigorsk’taki Stavropol Kray Din İdaresi merkezinde, merkez caminin Kavminvod bölgesinde inşa edilmesi için arsa ayrılmasıyla ilgili anlaşmayı imzaladı.

 

Cami arsası ile ilgili imzalanan anlaşmanın ardından Rahimov “ Seçilen yer bize tamamıyla uygun. Nihayet, yeni cami inşaatına bir an önce başlamak için arsanın resmi işlemleri ile ilgili sürece başlayabileceğiz” dedi.

 

Rahimov “ İnanıyorum ki, Stavropol Kray Müslümanları bugünkü olayı memnuniyetle karşılayacaktır. Yeni merkez camiinin inşaatı Stavropol Müslümanlarnın Din İdaremiz etrafında kenetleşmesine yardımcı olacaktır” dedi.

  

Bölgede yeni bir cami inşasının gerekliliği, Petigorsk’taki tamamlanmamış cami inşaatı ile ilgili gelişmelerin ardından gündeme gelmişti.

 

Regnum.ru,AjansKafkas