Karaçay-Çerkes eğitim bakanı değişti

Karaçay-Çerkes Devlet Başkanı Raşid Temrezov, 9 Ocakta hükümette bazı kadro değişiklikleri yaptı ve aralarında eğitim bakanı da olmak üzere üç bakanın değiştirilmesi ilgili kararları imzaladı. 

Karaçay-Çerkes başkanlığı basın sözcülüğünden açıklandığına göre, Yeni eğitim bakanı, eğitim bakan yardımcılığı görevini yürütmekte olan Muradin Mambetov oldu.

 

Ülkede çalışma ve sosyal güvenlik bakanı ile ,mülkiyet ve toprak ilişkileri bakanları da değişti.

 

Karaçay-Çerkes çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına, daha önceden mülkiyet ve toprak ilişkileri bakanı olarak çalışan Roman Baskayev getirildi. Mülkiyet ve toprak ilişkileri bakanlığına ise, öncesinde aynı bakanlığın bakan yardımcılığını yürüten Yevgeni Gordineko getirildi.

 

Temrezov bu  kararı ile Muradin Mambetov ve Yevgeni Gordienko’yu hükümete almış oldu.Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlarının değişim sebebi hakkında bir açıklama yapılmadı.

 

Karaçay-Çerkes eski eğitim bakanı Boris Spiridonov 7 Temmuz 2013’de devlet üniversite sınavında torpil amacıyla iki gencin ailesinden para istemek şüphesi ile görevinden alınmıştı. 13 Eylülde RF Soruşturma Komitesi bu davanın mahkemeye verildiğini ve sürecin başladığını açıkladı.

 

Kavkazki Uzel, AjansKafkas