Kabardey-Balkar’da Elbrus düşünce kulübü kuruldu

Kabardey-Balkar’da yeni kurulan Elbrus düşünce kulübü ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 

Elbrus düşünce kulübünün Prielbrus’daki ilk toplantısı 8 Ekim’de sona erdi. ‘Kafkasya: 21 yüzyıl çağrıları’ konulu toplantının katılımcıları Kafkasya’nın gelişim perspektiflerini görüştü.

 

Görüşmelere Kabardey-Balkar Devlet Başkanı Arsen Kanokov da katıldı. Kanokov, “Bu tartışma ortamı yeni fikirlerin doğduğu yer olmalı, uzmanların düşünceleri ise sadece Kabardey-Balkar’la sınırlı kalmayı bütün Rusya için değerli olmalı” dedi. Kafkasya’nın imaj sorununa odaklanmak gerektiğini de vurgulayan Kanokov, “Çok kimse Kafkasya’da her şeyin klan ilişkileriyle yürüdüğünü, bağlantısız kendi işini kurmanın mümkün olmadığını düşünüyor. Çağırıyoruz, gösteriyoruz, izah ediyoruz hayret ediyorlar. Kafkasya ve Rusya’nın diğer bölgeleriyle ortaklıklar böyle böyle oluşuyor” şeklinde konuştu.

 

Elbrus başkanı Boris Paştov da “Kafkasya’yı ayağa kaldırmak için zor konuları gündeme getirmek lazım” dedi.  Elbrus kulübü üyeleri toplantılarını üç ayda bir yapmayı planlıyor. Gelecek görüşmede Kafkasya ve Kabardey-Balkar’ın imajı gündeme getirilecek.

 

NatPress, AjansKafkas