Oğulları kaçırılan aile faillerin kim olduğundan emin

Mahaçkale/Ajans Kafkas – Dağıstan’da kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılan Allahverdi Racabov’un ailesi, kaçırma olayının güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirildiğinden emin olduklarını açıkladı.

Racabov’un yakınları, güvenlik gerekçesiyle isim vermeyen bir görgü tanığının olayı kendilerine şu şekilde anlattığını bildirdi: “Allahverdi Racabov 25 Mart sabahı başkent Mahaçkale’nin Şamil Caddesi 57 nolu bina yakınlarına arabasıyla gelmiş ve kız arkadaşını bekliyordu. Genç kız arabaya bindiği anda maskeli ve siyah üniformalı kişiler geldiler ve Racabov’u kaçırdılar”

Yine görgü tanıklarının ifadelerine göre, yaklaşık on kişiden oluşan grup önce kızın cep telefonunu alıp zorla araçtan çıkardılar, ardından Racabov’u bağlayıp kendi aracıyla kaçırdılar.

28 yaşındaki Allahverdi Racabov Arsi adlı inşaat firmasında muhasebeci olarak çalışıyordu. Yakınları “Kaçırma olayı 12 Mart’ta yasadışı silah bulundurmaktan gözaltına alınan, Allahverdi’nin kuzenin eşi Magomed Murzabekov ile ilgili olabilir” açıklamasında bulundu.

Dağıstan Aşırılıkçılıkla Mücadele Merkezi Başkanı Ahmed Batalaiyev ise aileye, olayla ilgili bilgi sahibi olmadıklarını söyledi. KU/YA