Mahaçkale'de iki kadın peçe yüzünden gözaltına alındı 

Mahaçkale – Dağıstan’ın başkenti Mahaçkale’de iki kadın, içlerinden biri peçeli olduğu için gözaltına alındı. 

 

Mahaçkale’nin Güney terminal bölgesinde polisler biri peçe takan iki genç kızı gözaltına aldı. “Savunma” insan hakları örgütü temsilcisi Fatima Tarasova, kadınların nerede tutulduğunun belirlenemediğini kaydediyor.

 

Olayla ilgili görgü tanıklarının kendilerine bilgi verdiğini ifade eden Tarasova, “Polisler gözaltına aldıkları kişilere Sovetski emniyetine gittiklerini söyledi. Bir süre sonra telefonları cevap vermemeye başladı. Sovetski, Leninski ve Kirovski karakollarında soruşturduk, ancak olayla ilgi bilgileri olmadığını söylediler” açıklamasında bulundu.

 

Güney terminali bölgesi Leninski sınırları içinde yer alıyor. Leninski polisi de genç kızların kendilerine getirilmediğini ifade ederken, İçişleri Bakanlığı yetkililerinden biri, gözaltının ihbara dayalı olduğunu tahmin ediyor: “Büyük ihtimalle bir vatandaş ihbarda bulunmuştur. Düşünün, kalabalık bir terminal, orada siyah giyimli, peçeli bir kadın. Alışılmışın dışında bir görüntü. Anlaşılan o ki; biri polise telefon açtı ve şüpheli bir şahıs ihbarında bulundu”. İçişleri çalışanı, kadınların bölge polis şubesine değil de ‘aşırılıkçılıkla’ mücadele şubesine götürülmüş olabileceğini de sözlerine ekledi.

Kavkazki Uzel, AjansKafkas