İmam Şamil caddesi yeniden dizayn ediliyor

Dağıstan yönetimi, İmam Şamil caddesinde kapsamlı bir yapılanma planlıyor.

Dağıstan’ın başkenti Mahaçkale’de ,gelecek üç yıl içinde İmam Şamil caddesinde kapsamlı bir yeniden yapılanma planlanıyor ve yapılacak çalışmaların 500 milyon rubleden fazla bir bütçe gerektireceği ülke ekonomi ve bölgesel kalkınma bakanı Rayudin Yusufov tarafından açıklandı.

 

Caddenin yeniden yapılanma planları 2 Nisanda, Mahaçkale’nin 2013 sosyo-ekonomik kalkınma raporlarının görüşülmesinde ifade edildi.

Görüşmede demiryolu istasyonundan Avar tiyatrosuna kadar olan bölgenin de yeniden yapılanma düşünceleri dile getirildi. Yönetimin planlamasına göre çalışmaların bu yıl içinde başlaması bekleniyor.

 

Dağıstan Başbakanı Abdusamad Gamidov, caddenin yeniden yapılanması çerçevesinde öncelikli ihtiyaçlar için fon sağlanması talimatı verdi.

 

İmam Şamil caddesi, (Kalinina)- Mahaçkale’nin merkez caddelerinden biri, şehrin ana yolu. Caddenin yeniden yapılanması konusu daha önceleri de gündeme geldi, ancak planlanan çalışmalar defalarca ertelendi, çünkü yolun kapatılması şehirde büyük bir araç sıkışıklığına neden olabileceği düşünüldü. Bundan dolayı da öncelikle ana yolun paralelindeki yolların ve komşu caddelerin yeniden yapılanmasına karar verilerek çalışmalara başlandı, daha önce Gagarin caddesinde yapılanma çalışmaları gerçekleştirildi.

 

Kavkazki Uzel,AjansKafkas