Dağıstan’da bir vatandaş kaçırıldı

Mahaçkale/Ajans Kafkas – Dağıstan’ın Kaspiysk bölgesinde bir vatandaş kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldı.

 

Dağıstan’ın Kaspiysk bölgesinde bir vatandaş, eşi Murad Aliyev’in 15 Mart’ta kaçırıldığını açıkladı. Eşinin ifadesine göre, o sabah 10 sıralarında Gamzatov Caddesinde oturan anne babasını görmek için evden ayrılan 38 yaşındaki Murad Aliyev’den bir daha haber alınamadı.

 

Murad Aliyev’in kardeşi Najmudin Aliyev, 8 nolu okul yakınlarında gerçekleşen bir kaçırma olayı hakkında bilgi edindiklerini ve kaçırılan kişinin Murad olduğu sonucuna vardıklarını kaydetti.

 

Najmudin Aliyev görgü tanıklarına dayanarak kaçırma olayını şöyle anlattı: “Murad’ın otomobili iki araç tarafından sarıldı. Araçlardan yaklaşık sekiz sivil giyimli ve silahlı kişi indi. İçlerinden bazıları kardeşimi kendi arabasının arka koltuğuna alıp kaçırdı, diğerleri de geldikleri otomobillere binip hep uzaklaştılar”

 

Aliyev’in yakınları Kaspiysk emniyetine olayla ilgili başvuruda bulundu. Başvuru işleme alındı, ancak Murad Aliyev’in gözaltına alınanlar arasında olmadığı ifade edildi.

 

Dün akşam İnguşetya’nın Malgobek bölgesinde de bir kadın, 22 yaşındaki oğlu Olhozor Kostoyev hakkında kayıp başvurusunda bulundu. İnguşetya İçişleri Bakanlığı, 14 Mart’tan beri kendisinden haber alınamayan gencin bulunması için arama çalışmalarına başlandığını açıkladı. KU/ÖZ/YA