Çeçenyada adam kaçırma

Çeçenya’lı Ashab Murtazaliyev kaçırıldı.

Çeçenya’lı Ashab Murtazaliyev’in yakınları onun kaçırıldığını açıkladı.

 

Çeçenya’nın Şelkov bölgesi Grebenskaya kasabası sakini Ashab Murtazaliyev’in 28 Şubatta kaçırıldığı ve ailesinin onun nerede olduğunu bilmedikleri dün annesi Sudan Murtazaliyeva  tarafından açıklandı.

 

1979 doğumlu Ashab Murtazaliyev’in kaçırıldığını yakınlarına görgü tanıklarının bildirdiğini ifade eden Sudan Murtazaliyeva “ O gün arkadaşları cep telefonundan aradı ve dışarı çıktı. Kısa süre sonra görgü tanıklarından onun gittiği eve askerlerin geldiğini ve alıp götürdüklerini söylediler” dedi.

 

Ashab Murtazaliyev evden 28 Şubatta akşam 22 sıralarında çıktı, yarım saat sonra ailesine onun kaçırıldığı bildirildi. Ashab Murtazaliyev’in eşi Asya “ Anladığım kadarıyla onu gittiği eve girdiği gibi aldılar. Evin sahibi Ashab’ın alınıp götürüldüğünü gördü” dedi.

 

Asya Murtazaliyeva silahlı kişilerin hangi birime bağlı olduklarını bilmediğini ifade ederken kaçırılma olayı ile ilgili görgü tanıklarının ifadelerinin de farklı olduğunu belirtiyor.

 

Sudan Murtazaliyeva “ Bugüne kadar oğlumun başına ne geldiği konusunda hiç bir şey bilmiyoruz. Her yere başvuruda bulunduk ama hiç kimse cevap vermiyor” dedi.

 

1 Martta Ashab Murtazaliyev’in yakınları ilçe emniyetine başvuruda bulundu, ancak Ashab’ın nerede olduğu konusunda bir bilgi alamadı. Sudan Murtazaliyeva “ Biz oraya beş-altı gün peş peşe gittik, bize hiç bir şey bilmediklerini söylediler” dedi.

 

Mart başında Ashab Murtazaliyev’in ailesi Çeçenya başkanı Ramzan Kadirov’a olayla ilgili başvuruda bulundu, ancak herhangi bir cevap alamadılar.

 

Sudan Murtazaliyev “ Eğer bir suçu varsa, bıraksınlar kanuna göre yargılansın, niye kaçırıyorlar. Biz yaşlılar ne yapabiliriz, Ashab’ın iki küçük çocuğu var” dedi.

 

Ashab Murtazaliyev’in güvenlik organları ile herhangi bir probleminin olmadığını ifade eden babası “ Benim tek oğlum. Hiç bir zaman problem çıkarmadı, onu iyi biri olarak yetiştirdim” dedi.

 

Kavkazki Uzel, AjansKafkas