Caharkale belediyesi uyum planı hazırladı

Caharkale belediye başkanı etnik ilişkiler uyum planını onayladı.

Caharkale belediye başkanı İslam Kadirov, 2014’deki milletler arası ilişkilerin uyumu ve milli azınlıkların gelişimi ile ilgili faaliyet planını onayladı.

 

Çeçenya başkanlığı ve hükümeti basın sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre, bu belge milletler arası ilişkilerin uyumu, milli azınlıkların birliği ve onlar için 2025’e kadarki RF devlet milli politika stratejisine uygun olarak tam gelişim şartları sağlamak için hazırlandı.

 

Plan 49 başlıktan oluşuyor- bunlar arasında öğrenciler arasında hoşgörü oluşturmak için sınıf faaliyetleri, ortodoks mezarlıklarının temizlenmesi ve güzelleştirilmesi, konulu çocuk resimleri, öğrenciler ile sohbetler, milli şairlerin şiirleri ile yarışmalar, Caharkarle belediye yönetiminin diğer milletlerle görüşmeleri, tarihi ve kültürel anıtların temizlenmesi ve güzelleştirilmesi, milli azınlıkların sanat gruplarının konserleri, festivaller vs.

 

Belediyenin düşüncesine göre, tespit edilen etkinlikler, yönetim organlarının milli azınlıklar ve dini gruplar ile ortak hareket etme sistemini oluşturmaya, Caharkale şehrinde milletler arası uzlaşının sağlamlaştırılmasına yardımcı olacak. 

Regions.ru,AjansKafkas