Medet Önlü için Adalet Komitesi’nden önemli açıklama

Medet Önlü için Adalet Komitesi bu sabah kendilerine gelen bilgi ve duyumlarla ilgili zorunlu bir açıklama yayınladı.

Medet Önlü cinayetinin hemen ardından kurulan ve bugüne kadar Medet Önlü’nün ailesi ve avukatıyla birlikte cinayetin aydınlatılması için mücadele eden “Medet Önlü için Adalet” komitesi, cinayetin aydınlatılması için tanık olacak kişilerin aldığı tehditlere yönelik şu açıklamayı yaptı.

“Medet Önlü cinayetinin aydınlatılması için oluşturduğumuz Medet için Adalet Komitesi olarak bize gelen bilgi ve duyumlara göre aşağıdaki açıklamayı zorunlu ve gerekli görüyoruz:

Medet Önlü cinayetinin aydınlatılması hususunda görgü ve bilgilerini sunmayı düşünen tanıklara yönelik olarak cinayet şebekesinden gelen tehditlerin olduğunu duyuyoruz. Bu tehditleri yapanlara şunu hatırlatmak isteriz ki, Medet Önlü cinayetinin aydınlatılmasına yönelik yapılan bu engellemeleri ve tehditleri daha somut bilgilerle önümüzdeki günlerde hem adli makamlarla hem de kamuoyu ile paylaşacağımızı ve cinayetin aydınlatılması yönündeki çaba ve mücadelemizi de sonuna kadar sürdüreceğimizi bildiririz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Av. Erdal Doğan ve Medet Önlü için Adalet Komitesi

Medet Önlü cinayetinin iddianamesi geçtiğimiz aylarda tamamlanmış ve mahkeme tarihi olarak cinayetin yıldönümü olan 22 Mayıs tarihi belirlenmişti.