Kayserispor’a Nalçik’te özel maç teklifi

Kayseri – Kabardey Balkar Devlet Başkanı Arsen Kanokov, Kayseri ziyareti sırasında Rusya Süper Lig’nde oynayan Spartak Nalçikspor adına Kayserispor’a özel maç ve kamp yapma teklinde bulundu.

Spartak Nalçikspor’un onursal başkanlığını yapan Kanokov onurunu verilen özel yemekte karşısında Erciyesspor’un başkanı Enver Kemaloğlu ile Kayserispor’un 14 yıl kaptanlığını yapmış Çerkes kökenli eski oyuncularından Giyasi Tokoğlu’yu bulunca spor muhabbetini ihmal etmedi. Kanokov, sarı kırmızılı ekibi kamp yapmak ve özel maç oynamak için Nalçik’e davet etti. Kayserispor’la ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini belirterek herkesi şaşırtan Kanokov, “Türkiye Süper Ligi’ndeki kardeş kentimizin takımı Kayserispor’un durumunu takip ediyoruz. Kayserispor’un başarısı ile gururlanıyoruz. Kabul ederseniz, yeni sezon için kamp çalışmalarınızı Nalçik’te yapabilirsiniz. Bu arada bizim takımımız da Kayserispor’la özel maç yapar. Hatta maç için sizinle iddiaya bile girebilirim” dedi.

Kayserispor’un onursal başkanı Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de teklifi kabul edip şöyle dedi:

“Neden olmasın. Kulüp başkanımız Recep Mamur beye önerinizi ileteceğim. Gerekli tesis ve saha varsa, iklim şartları da uygunsa neden olmasın. Maç için iddiaya gelince ona da varız.” Sohbette Rusya Ligi’nde Spartak Nalçikspor’un rakibi Rubin Kazan takımının Gökhan Ünal’ı istemesi de gündeme geldi. (Ajans Kafkas)

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Email this to someone