Yevkurov’un dini konular danışmanı atandı

İnguşetya başkanlığı basın sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre, İnguşetya Başkanı Yunusbek Yevkurov’un dini konular yardımcı-danışmanı olarak Soleh Hamhoyev atandı.

Hamhoyev’in birincil görevi, İnguşetya başkanlığı bünyesindeki dini işler idaresini organize etmek olacak. Hamhoyev’in bu görevi 15 Ocak 2016 tarihine kadar gerçekleştirmesi gerekiyor.

Basın sözcülüğünün açıklamasında ayrıca, Hamhoyev’in Ocak ayı sonuna kadar ülke Alimler Konseyi çalışmalarını düzenlemesi gerekiyor.

Hamhoyev ayrıca, “İnguşetya” radyo-televizyon kurumu alanında yayın yapan “Anguşt” radyosunun çalışmalarını da kontrol edecek.

İnguşetya Başkanı Yunusbek Yevkurov, dini konulardaki yardımcı-danışmanına, ayrıca, 2015 hac organizasyonunu incelemesi ve hac komitesinin hükümetin yetki alanına taşınması görevlerini verdi.

2016’ın ilk çeyreğinde Hamhoyev’in İnguşetya Müslümanları konferansını organize etmesi de gerekiyor.

Kavpolit’in verdiği bilgilere göre, Yevkurov, 26 Aralık’ta yaptığı açıklamada, Alimler Konseyi yapısının yenileneceğini, yardımcı-danışmanlık görevinin oluşturulacağını ve İnguşetya başkanlığı bünyesinde dini konular idaresinin kurulacağını açıklamıştı.